Klima Gazı Dolumu İstanul

Hizmet alanlarımızın ortak sorunlarından olan klima gazı bitti algısı, aslında bilinenin aksine yanlış bilgilendirme den kaynaklıdır. Hiç bir klimanın durduk yere yıllar geçse bile gazı bitmez, azalmaz yada eksilmez. 

Klima gazı neden biter?

Klima gazının bitmesi, eksilmesi sebebi, klima borularında oluşan kaçaklar, rekor bağlantılarındaki delinme ve çatlamadan, yanlış klima montajı, yanlış klima sökümü sebebi ile klima gazı bitmiş olabilir. Şimdi gelelim klima gazı fiyatlarına.

Gaz Dolum ücreti Nedir Demeden önce;

Klimanın gazı bitti ne kadara dolduruyorsunuz diyen müşterilerimiz için;
Klima gazı klima sisteminizdeki havanın soğutulması veya ısıtılmasından sorumludur. Gaz bir Klima' nın evinizi soğutması yada ısıtması için en önemli unsurudur. Öncelikle şunu iyi bilin klima gazı durduk yere azalıp bitmez (özellikle bakıma gelip klimanızın şu kadar gazı kalmış ilave edelim böyle klima yanar, patlar vs. diyen biri evinizde bulunuyorsa direk kovun) Bazen gaz kaçabilir ve bu klimanızın verimliliğini azaltır. Dahası, sızıntılar atmosferimiz için de zararlıdır. Klima gaz kaçağı durumunda, öncelikle kaçak yeri tesbit edilip onarımı yapılır. Borularda daha büyük bir arıza olması durumunda, onarımı yapılamayan boru tesisatının değiştirilmesi gerekebilir. Bazı durumlarda dış ünitenin içerisindeki borularda kaçak olabilir. Bu durumlar çoğunlukla kaynak ile kurtarılır. Daha sonra klimanın vakum cihazı ile içerisindeki kalıntı gazın çıkarılması sağlanır. Klimaya üretici tarafından belirlenen gaz türü ve miktarı kadar klima gaz terazisi ile gaz dolumu yapılır. Bu durumlar klima gaz dolum fiyatını etkileyen faktörlerdir.
Tüm bu işlemleri göz önünde bulundurarak klima gazı kaç para demek yerine, klima gazının neden bittiği kaçağın nerden olduğunu bilen bir servis teknisyeni çağırıp kontrol ettirdikten sonra fiyat almanız en doğrusudur. Yoksa onarım yapılmadan sürekli gaz dolumu yaptırmak daha maliyetli ve kalıcı çözüm değildir. 

Etiketler:

Kayhan Acar